Sorki za dwa przegapione dni – miałem bardzo ważne sprawy w rodzinie. Postaram się to nadrobić w weekend.

Madame Moriarty

W roku 2322 manipulacje genetyczne posunęły się tak daleko, że można było programować żywe istoty niemal na życzenie. Gdy potrzeba było żołnierzy, tworzono ich; gdy potrzebni byli robotnicy, hodowano głupie, ale silne istoty – a po wykonaniu zadania pozwalano im żyć w pokoju na terraformowanych koloniach w Układzie Słonecznym. W takim świecie przestępczość zanikała, jednak ciągle była obecna – stworzono więc doskonałego detektywa.

A raczej, panią detektyw. Wzorowana na najsławniejszym historycznym* detektywie, Sheila Holmes miała ostatecznie zniszczyć przestępczość w tym wspaniałym świecie – bystra, sprawna i logicznie inteligentna. Zbyt inteligentna, wiedziała bowiem, że po zakończeniu swego zadania, nie będzie mogła wykorzystywać swych umiejętności. Równocześnie do śledzenia zbrodni, zaczęła je popełniać, tworząc drugą tożsamość, którą potajemnie ochrzciła Madame Moriarty. Z czasem popełnianie zbrodni zaczęło sprawiać jej wielką przyjemność, i w końcu pogrążyła się w praktycznie stworzonej przez siebie siatce zbrodni. Na szczęście wpadła przez przypadek, i skazano ją na wyrzucenie w kosmos. Niestety dla nas, jej kapsuła kosmiczna wpadła w czterowymiarową turbulencję, i Kathy Moriarty znalazła się na Ziemi początku XXI wieku.

* dla ludzi w dwudziestym czwartym wieku.

Pomysł na przygodę: Madame Moriarty lubi stawiać się po obu stronach barykady. Bohaterowie mogą współpracować z nią przez długi czas, nie wiedząc, że pani detektyw jest równocześnie geniuszem zła.

Peacekeepers: Historia Madame Moriarty jest zadziwiająco podobna do Cesarzowej: obie zostały stworzone w jednym celu, ale wykraczają poza swoje ograniczenia – nic dziwnego więc, że Madame odgadła sekret rywalki, i planuje w tajemnicy zająć jej miejsce.

Duch k6, Siła k12, Spryt k12+2, Wigor k8, Zręczność k8
Charyzma +4, Tempo 6, Obrona 7, Wytrzymałość 9 (3)
Prowadzenie k8, Odwaga k8, Przekonywanie k6, Spostrzegawczość k12, Skradanie k10, Strzelanie k12, Walka k12, Włamywanie k12+2, Wyszukiwanie k8, Wypytywanie k8, Zastraszanie k8.
Zawady: Honorowa, Arogancka, Chojrak, Mściwa (drobna).
Przewagi: Ładna, Szycha, Nerwy ze Stali, Badacz.
Supermoce:

Super-cecha  (6pm): Siła +3, Spryt +3 (modyfikacje genetyczne).
Regeneracja (10 pm) Szybka: Wykonuje rzut na zdrowienie co minutę (niezwykłe tempo leczenia)
Super- umiejętność (6pm): Spostrzegawczość +3, Skradanie +1, Strzelanie +3, Walka +3, Włamywanie +2) (modyfikacje genetyczne)
Zbroja (3 pm) Gadżet, ciężka zbroja (+3 PP) (kostium kosmicznego detektywa).

Jedna uwaga do wpisu “super-marzec: Madame Moriarty

  1. Przyznam, że to chyba najciekawsza (moim zdaniem) prezentowana tu postać. Świetny, świeży pomysł, fajne nawiązanie do kultury (mniej lub bardziej) popularnej i ciekawe złożenie tego w logiczną całość. Dzięki za pomysł!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s