Mikrofala (Feliks Gerd)

W połowie lat 80. dla niektórych jasne się stało, że system komunistyczny nie przetrwa nadchodzących zmian. Wpływowe grupy rozpoczęły tworzenie planów i projektów mających sprawić, by to oni trzymali władzę w nowym systemie. Jednym z nich był projekt Adam, mający stworzyć nowego człowieka dzięki DNA zwierząt, nad którym pracował znany profesor Wojciech Ogromski, później znany jako Profesor Tytan, oraz jego asystent Kryspin Kudłaty. Owocem projektu było troje dzieci, jednak władzy ludowej nie udało się nad nimi zapanować. Ta miała jednak rezerwowy projekt w rękawie – cyborga, jednego z najlepszych agentów bezpieczeństwa, któremu zamontowano procesor w mózgu.

Major Feliks Gerd szybko przeszedł jednak do sektora prywatnego, a konkretniej – do przestępczości. Dziś jest szefem wszystkich szefów na Pomorzu, kontrolując tak przestępstwa zwykłe, jak i te bardziej super. Choć uważa się za inteligenta, nadal jednak pozostał w głębi duszy osiłkiem i okrutnikiem.

Pomysł na przygodę: Artus (bohater Gdańska, jedno z dzieci projektu Adam) pragnie odkryć, kto jest jego prawdziwym ojcem. Gerd wie to, ale tylko z pomocą bohaterów uda mu się wydobyć z niego te informacje – a co, jeśli Gerd powie, że to on jest ojcem młodego superbohatera?

Peacekeepers: Gerd zapewnia miejsce modłów lokalnemu odłamowi Kościoła Zastępów Anielskich, którzy w tajemnicy szykują się do zniszczenia ocalonego Gdańska przy pomocy broni atomowej. Z początku były ubek nie będzie w to wierzył, potem jednak może stanąć po stronie BG.

Duck k8, Siła k8, Spryt k10, Zręczność k6, Wigor k8

Tempo 6, Obrona 6, Wytrzymałość 6

Hazard k6, Prowadzenie k6, Przekonywanie k6, Reperowanie k8, Strzelanie k8, Walka k8, Wiedza (elektronika) k8, Wyśmiewanie k8, Zastraszanie k8.

Zawady: Arogancki, Krwiożerczy, Niedowiarek, Chciwy (drobna).

Przewagi: Bogaty, Charakterny, Baczność!, Nie przejdą!

Supermoce: Atak dystansowy (10 pm) – 3k6  obrażeń, 12/24/48, PP1. Destrukcja  (-4 do Strzelania by ominąć pancerz nieożywionych obiektów)  (pocisk energii atomowej)

Interfejs (2 pm) + 4 do testów z użyciem komputerów i elektroniki (chip w mózgu)

Kontrolowanie energii (6 pm) – wariant żywiołowy – promieniowanie, selektywne (wpływanie na fale EM).

Radio (6 pm) – może nadawać i odbierać, a także manipulować falami radiowymi w zasięgu 1,5 kilometra (chip w mózgu)

Psuj (3 pm) – wykonując test Ducha może psuć urządzenia (manipulacja EMP)

Super cecha (3 pm): Spryt +2, Wigor +1 (zwiększona inteligencja, żelazne zdrowie).

Zamieszczone w RPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s