Nanotechnologia, inteligentne substancje, sztuczne inteligencje, scenariusz „grey goo”, to sprawy, które zaprzątały umysł Jarvisa Forkena, młodego genialnego naukowca, który podróżował myślami daleko, wcale nie widząc otaczającego go świata. W końcu odkrył, że ludzki umysł nie jest w stanie podążać za abstrakcyjnymi prawdami nauki, że ogranicza go jego ludzka percepcja i zdrowie. W końcu zdecydował się na radykalny krok – przemianę w nanotechnologicznie wspomaganą istotę, zastąpienie własnego mózgu. I tak Forken umarł, zamiast tego narodził się Orb – humanoidalna, szara istota z idealnie kulistą głową, sztuczna inteligencja aktywnie pracująca nad zniszczeniem ludzkości i zastąpieniem ich Osobliwością  – nanotechnologiczną inteligentną masą nanobotów, zmieniając całą Ziemię w jeden myślący komputer.

Pomysł na przygodę: Orb zmienia normalną, cywilną lokację w labirynt śmierci – a bohaterowie muszą ocalić jej mieszkańców.

Peacekeepers: Jeden z generałów Projektu Phoenix dochodzi do wniosku, że zdolności Orba doskonale nadadzą się do odbudowy zniszczonych miast, i zamierza uwolnić go z więzienia.

Duch k6, Siła k6, Spryt k12, Wigor k12, Zręczność k8

Tempo 6, Obrona 7, Wytrzymałość 12/8 (4/0)

Pilotowanie k8, Prowadzenie k8, Reperowanie k12, Strzelanie k6, Walka k10, Włamywanie k6, Wyszukiwanie k8

Zawady: Niedowiarek (dotyczny magii itp.), Rytuał (poważna – opowiada o dobrodziejstwach nanotechnologii, chce zmienić wrogów w istoty podobne sobie), Mówka, Nieludzka postać (duża, okrągła głowa, strzał mierzony w głowę tylko -2, ale nie zada dodatkowych obrażeń).

Przewagi: Oburęczny, Wyjątkowo opanowany, Baczność!, Do szturmu!, Nie przejdą!

Supermoce:

Konstrukt (5 pm) – +2 do wyjścia z Szoku, nie ponosi kar za rany, odporny na choroby i trucizny. (inteligentny rój nanobotów)

Nieustraszony (2pm) – niepodatny na strach (brak duszy).

Odmienny materiał – większa elastyczność +2 (5 pm) może urosnąć do 4,5 metra, odległość 3 cale, +4 pancerza przeciwko atakom materialnym (rój nanobotów)

Ożywienie – poz 8 (12 pm) – potrafi ożywić przedmioty o wadze do 1 tony (nanotechnologia przetwarza obiekty)

Supercecha  (6pm) Wigor +4, Spryt +2 (nanotechnologicznie wzmocnione ludzkie ciało i umysł)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s