Głęboko pod ziemią mieści się władztwo chytrych i przebiegłych gnomów, złośliwych karłów knujących ciągle spiski. Ich przywódcą jest istota znana jako Król Gnomów, stary czarownik knujący spiski. Król nie ma planów podbicia świata, czy zniszczenia ludzkości – bardziej ciekawi go zatruwanie życia innym. Z reguły na kilka lat jego uwaga skupia się na jakiejś jednostce, i przeciwko niej rzuca swoje siły gnomów – oraz swoje niemałe zdolności magiczne. Jego ulubiona sztuczka, to porwanie przyjaciół bohatera do swojej krainy – uwalnia ich gdy bohater dokona czegoś upokarzającego i głupiego.

Pomysł na przygodę: W krainie gnomów pojawił się konkurent do władzy króla. Co więcej, oferuje on wrogom wrednego monarchy pomoc przy jego obaleniu i zemstę na władcy gnomów. Jednak pretendent do tronu ma o wiele bardziej złowrogie zamiary – chce uwolnić obłaskawionego przez króla potwora z głębin ziemi!

Peacekeepers: Królestwo gnomów jest bezpiecznym miejscem, gnomy mają też dostęp do wielu cennych substancji – król zgodzi się pomóc ludziom po inwazji, jeśli bohaterowie wykonają dla niego trzy zadania.

Duch k8, Siła k4, Spryt k12+2, Zręczność k12, Wigor k8

Charyzma -4, Tempo 4, Obrona 6, Wytrzymałość 4

Hazard k6, Rzucanie czarów k10, Spostrzegawczość k6, Tropienie k6, Walka k8, Włamywanie k6, Wyśmiewanie k12, Zastraszanie k8.

Zawady: Nieludzka postać (gnom – rozmiar -2), Mściwy (drobna), Wredny, Wrażliwość (światło słońca), Dziwactwo (utrudnianie życia ludziom), Honorowy (musi zawsze postępować zgodnie z literą umowy, lecz dotrzymuje słowa).

Przewagi: Charyzmatyczny, Charakterny, Zabójca olbrzymów (działa na ludzi z przewagą Krzepki), Twardziel, Opanowany.

Moce:

Odchylanie 5 (-5 do ataków przeciw niemu)  (magiczne pole siłowe)

Super magia 8 (8 PM) – Magiczne moce gnomów

Nieśmiertelność (2) Długowieczny (prastary gnom)

Super – cecha (Zręczność +3, Spryt +3) (gnomi spryt i niewielki rozmiar).

Typowy gnom ma statystyki Goblina ze strony 147 SWEpl ale Siła k8, Walka k8.

Zamieszczone w RPG

Jedna uwaga do wpisu “Super-marzec: Król Gnomów

  1. Ta postać jest również bardzo fajna, tylko, że mam straszny problem z odczytaniem jego supermocy, gdyż są niezbyt przejrzyście rozpisane. Np. o co chodzi z Supermagią? Ma 8 poziom, czy wydane na nia jest 8 PM (a to jest niemożliwe, bo jeden poziom kosztuje 3 PM nie 2).
    Czy dałbyś radę rozpisywać moce postaci trochę dokładniej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s