Dawno nie pisałem na blogu, więc postanowiłem temu zaradzić. Postanowiłem codziennie przez 1 miesiąc umieszczać tutaj rozpiskę postaci stworzonej w oparciu o Almanach Superbohaterów, oraz pomysły na przygody z nią związane. Jako że fani skarżyli się, że brak takich postaci może mój osobisty blog temu zaradzi.

Zgroza

Roy Bamberger jest jedną z legend Hollywood: producentem, który zaczął karierę w Mieście Snów od fryzjera gwiazd. Bamberger jest operatywny, przebojowy i wygadany, do filmów werbuje wyłącznie wielkie gwiazdy, i co dwa lata wypuszcza superprodukcję – film akcji, pełen krwi, seksu i przemocy: czasem jednak zdarzają się wypadki na planie, czasem też gwiazdor, który odmówił współpracy ginie – zawsze jest to jednak dziwny wypadek, wyglądający na atak wielkiego zwierzęcia. Jak dotąd Bamberger nie jest w żaden sposób łączony z zabójstwami…

Ale oczywiście to on jest za nie odpowiedzialny. Bamberger jest demonem, którego prawdziwe imię brzmi Threothorme, potworem z piekielnych otchłani, który na ziemi przebywa by szerzyć chaos i zło. Jego filmy słusznie oskarżane są przez krytyków o nadmiar przemocy – za ich pomocą Threothorme budzi zło w widzach. Co ciekawe, demon nie stosuje w tym celu żadnych mistycznych czy niezwykłych mocy – on zbyt kocha kino, wierząc w jego naturalną moc perswazji. Czasem, zgodnie ze swoją naturą, wymknie się na miasto, by kogoś zabić. Jeszcze nie natknął się na superbohatera, ale chwila ta jest bliska. W większości sytuacji zachowuje ludzką postać – demoniczny wygląd przybiera zazwyczaj tylko nocami.

Pomysł na przygodę: Rozpieszczona gwiazda Hollywood oferuje bohaterowi/wybranej przez niego fundacji charytatywnej milion dolarów za spędzenie z nią dnia. Sprzeciwia się temu Bamberger, słusznie podejrzewając że bohater może poznać jego sekret. Będzie sabotował randkę bohatera z gwiazdą, na końcu jednak nie wytrzyma i zaatakuje superbohatera.

Peacekeepers: Roy Bamberger kręci film o inwazji Ultimian – jak zwykle krwawy i pełen przemocy. Kilku krytyków już, jak to krytycy, osądziło ten pomysł, obwiniając producenta o rozdrapywanie świeżych ran – i jeden z nich już tajemniczo zginął. Bohaterów z pewnością zaciekawi fakt, że producent zamierza wykorzystać kilka przedmiotów należących do poległych superbohaterów. A już z pewnością zainteresuje się tym Kult Anielskich Zastępów.

Duch k8, Spryt k8, Siła k8/k10, Wigor k8, Zręczność k8

Charyzma +2, Tempo 6/24 (lot) Obrona 7, Wytrzymałość 6/8

Hazard k8, Odwaga k8, Przekonywanie k8, Prowadzenie k6, Reperowanie k4, Skradanie k8, Spostrzegawczośc k8, Walka k10, Wypytywanie k6, Wyśmiewanie k8, Zastraszanie k10.

Zawady: Bajer (zmiana w demona), Wredny, Utrata mocy (poświęcone miejsca, prawdziwa wiara), Służba (wobec kogokolwiek, kto zna jego prawdziwe imię).

Przewagi: Szycha, Koneksje (branża rozrywkowa), Zamaszyste cięcie, Charyzmatyczny.

Supermoce:

Atak wręcz (5) +4k6 obrażeń, PP2 (demoniczne szpony)

Lot (6) – Tempo 24, -1 do ataków gdy lata (demoniczne skrzydła)

Przerażanie (3) – ofiary muszą wykonać test Odwagi(potworny wygląd, ryk)

Rośnięcie +2 (4), Rozmiar +2, +2 do Siły i Wytrzymałości (uwzględnione powyżej)

Złe oko (2) ofiarom przydarza się niefortunne wydarzenie, gdy wyrzucą 1 na kości współczynnika (demoniczna aura).

R: Samochód sportowy, eleganckie ubranie.

2 uwagi do wpisu “Super-marzec – Zgroza

  1. Bardzo fajna rzecz. Sam wcześniej myślałem by czegoś takiego nie wstawiać na moim blogu, gdyż pomysłów na postacie Superbohaterów wprost roi mi się w głowie! Tak będzie mi trochę łatwiej do tego podejść. Dzięki za zachętę do pracy i inspirację! 🙂

  2. Ja natomiast w najbliższym czasie mam zamiar w skróconej, niemal czysto mechanicznej formie przedstawić superbohaterów, jakich ostatnio stworzyli sobie moi gracze. Widać dobry na to czas 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s