Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi w Ośrodku. Opiekują się nami Lśniący Panowie. Codziennie po Śniadaniu Panowie prowadzą nas na Apel, gdzie mówią nam Mądre Rzeczy o Byciu Dobrym. Po Apelu mamy Edukację, gdzie wszystko nam się wyjaśnia. Ci, którzy nie chcą słuchać są Niedobrzy i zostają Zniknięci.

Po Edukacji mamy Ćwiczenia. Ćwiczenia są prawie tak ważne jak Apel. Wszyscy musimy umieć Zabijać, by Piękny Świat był jeszcze piękniejszy. Potem jest jedzenie a potem możemy trochę odpocząć przed Apelem Wieczornym i Nocną Edukacją. Wtedy jest bardzo dobrze, bo możemy bawić się i rozmawiać. Nie możemy się Przytulać – Panowie nie lubią Przytulactwa i mogą zawołać Lśniące Panie. Za Przytulactwo można zostać Znikniętym, ale tylko na krótko. Kiedy jest się Znikniętym na krótko, wraca się z bandażem na głowie i nic się nie pamięta. Ale to chyba lepiej niż być Znikniętym na zawsze.

Zniknięci na zawsze odchodzą, i nikt Dobry ich nigdy już nie widzi. Oni nigdy nie zobaczą Pięknego Świata na Zewnątrz. Tylko ci, którzy naprawdę są Dobrzy zobaczą Piękny Świat. Lśniący Panowie zbierają wszystkich w Sali Apelu, i mówią „ten z was jest naprawdę Dobry”. On (albo ona) bardzo się cieszy, dostaje piękny Mundur, broń do Zabijania Potworów, i idzie upiększać świat na Zewnątrz.

To, jak używać Broni, zawsze jest nam tłumaczone w Edukacji i w Gimnastyce, ale prawdziwej Broni nie dostajemy. To bardzo dobrze, tłumaczą nam Panowie. Potwory mieszkają w Pięknym Świecie, ale są bardzo podobne do Prawdziwych Ludzi, takich jak my (ale nie jak Panowie, oczywiście). Potwory zabijane wydają z siebie Ohydny Dźwięk, i nie wiedzą, co to znaczy Być Dobrym. Dlatego nie mamy Broni, by nie zrobić sobie krzywdy, bo ktoś mógłby uznać że Brat czy Siostra to Potwór. Ale są tacy, którzy są Źle Zaprogramowani i Krzywdzą Braci narzędziami, które znajdą. Dlatego Panowie nie pozwalają nam Mieć Rzeczy. Ale ci Niedobrzy Bracia i tak czasem znajdą jakieś sposoby na Krzywdzenie innych.

Inny Niedobry Brat to taki, który chodzi po Ośrodku sam, albo z innymi Braćmi. Nie można sobie spacerować, bo można zobaczyć Niedobre rzeczy, jak Laboratoria, gdzie Zniknięci Bracia są poprawiani i przerabiani, i tylko trochę krzyczą, albo Warsztaty, gdzie robi się Lśniących Panów i Lśniące Panie. Możemy odwiedzać Żłobki, gdzie rosną mali Braciszkowie, ale nie wolno nam ich dotykać, tylko patrzeć. Dotykanie sprawi, że będą Źle Zaprogramowani. Możemy też siedzieć w Bibliotece, gdzie pokazują nam Dobre Filmy, i Dobre Książki.

Najlepsze Książki to według mnie takie, które pokazują Piękny Świat. Są tam rzeczy, które bardzo by mnie ucieszyły, gdybym je kiedyś zobaczył, jak niebo, chmury, gwiazdy czy drzewa. W Pięknym Świecie można bawić się na miękkiej trawie i jeść rzeczy z drzew. Ale Piękny Świat przestał być Piękny, bo Potwory zabrały władzę Lśniącym Panom i kazali im ciężko Pracować. Panowie nie mogą Pracować, bo są Lepsi od Ludzi i Potworów, więc zaczęli walczyć i pokazali nam, co trzeba robić. Potwory zepsuły świat i przestał być taki Piękny, ale nadal jest ładny, tylko Dobrzy Ludzie jak my muszą go naprawić. Naprawdę chcę być Dobry i naprawić Świat…

Zamieszczone w RPG

3 uwagi do wpisu “Puszka Pandory – setting w 500 słowach: Ośrodek

  1. To brzmi jak skrzyżowanie Scjentologów z Aum Shinrikyo, czyli dwóch rzeczy, których nikt szanujący własny rozum nie nazwałby dobrymi. Ale na antagonistów są w sam raz. I nie wrzeszczą jak im się odstrzeliwuje ręce, nogi, jaja czy co tam. Bo im nie wolno.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s