Aby uczcić dotarcie, magiczne nieomal, do mnie polskiej edycji Savage Worlds, nie tylko przedstawiam kolejną postać (i to nie byle jaką, bo antagonistkę pierwszej wody), ale dam też supertajny prewju innych NPCów i postaci, które zamierzam opisać.

W mniej więcej przybliżonej kolejności:

– Daisy

– Dziobas (wiem, jest niekanoniczny, ale fajny).

– Kwakerfeller i Granit Forsant

– Bracia Be (kurczę, na tych to trzeba będzie kilka sekcji ze statsami)

– Hyzio, Dyzio i Zyzio / Kizia, Mizia i Fizia oraz Młodzi Skauci (i Sikorki)

– Profesor Gladiusz Kwaczyński (Ludwig von Drake)

– Arszen Lampen (Czarny Rycerz)

– Babcia Kaczka i Gęgul Gęg.

Jeśli do głowy przyjdą mi jakieś inne postaci, prześlijcie je tutaj  (Nie dotyczy postaci obecnych TYLKO w kreskówce Kacze Opowieści. Trochę szacunku). Raczej mało ważnymi postaciami są pewnie Kaczencja (zresztą jest niekanoniczna), Złotka (zdecydowanie kanoniczna), sąsiad Jones, i kilka postaci, które są bardziej utrudnieniami życia głównych bohaterów. Nie chcę raczej opisywać postaci z innych komiksów Disneya.

Znając moje tempo aktualizacji, na wakacje będą wszystkie te postaci 🙂 Jeśli macie też pomysł na inne materiały RPGowe związane z Kaczogrodem i uniwersum Barksa/Don Rosy, śmiało komentujcie tekst i proście o sugestie. Mój osobisty fanon jest szeroki i mieści też inne postaci i miejsca.

A teraz, Magika!

Komiksy serialowe, nastawione na kręcenie kasy, mają to do siebie, że łatwo jest stworzyć w nich powracającego antagonistę. Co tydzień superłotr zagraża miastu, czy demony porywają przyjaciółkę bohaterki.  Tacy regularni przeciwnicy są często nieodłączną częścią serialu, a w końcu czasem nawet stają się postaciami głównymi.

Wśród takich przeciwników Sknerusa, pierwszym indywidualnym wrogiem była Magika De Czar, debiutując w roku 1961 w komiksie Midasowy Dotyk. Wyróżniała się jednak wśród podobnych jej postaci.

Magikę stworzył również Carl Barks, ale postać ta wyróżniała się spośród innych czarownic w kreskówkach Disneya. Przede wszystkim, nie była ona szkaradną wiedźmą. Wtedy panowało przekonanie, że czarownica musi być szpetna, jeśli jest zła, zaś dobra czarodziejka musi obowiązkowo być piękna. Choć mówimy tu o kaczce, Magika nie jest brzydka. Jako chyba pierwsza kaczka nosiła makijaż w swojej debiutanckiej historyjce. Sam DR przyznaje, że uroda sprawia że jest jeszcze groźniejsza. Zwróćcie uwagę na oczy Magiki i porównajcie je z np oczami Daisy – są owalne, ukośne. Im więcej „kantów”  ma narysowana postać, tym większe odczucie agresywności, przebiegłości, niebezpieczeństwa.

Co jeszcze bardziej dodało mistyki (nb. Francuzi zwą ją Miss Tick, świetnie, co?) tej postaci, to paradoksalnie fakt, że w pierwszych swoich historyjkach nie była w gruncie rzeczy… wiedźmą. Tak. W pierwszych historyjkach Barksa miała, owszem pewne zdolności – ale wszystkie były w gruncie rzeczy łatwe do wytłumaczenia. Potrafiła zmieniać kolor włosów  – szybko się przebierała. Rzucała oszałamiające bomby fufowe – alchemia. Hipnotyzowała innych; ale czy to jest magia? Sam jej cel – zdobycie monet najbogatszych kaczorów świata również nie był magiczny. Ba, Sknerus otwarcie śmieje się z jej przekonania że szczęśliwa dziesięciocentówka jest magiczna. Potem, by uprościć sprawę, Magika zaczęła otwarcie interesować się tylko i wyłącznie zdobyciem dyszki. (Fani, w tym ja, sugerują, że mamy tu do czynienia z klasyczną zasadą przeniesienia – mówiąc wprost, podświadomie Magice zależy na Sknerusie.)

Potem Barks sprawił, że Magika natknęła się na „arsenał” prawdziwej wiedźmy, Circe, i zaczęła korzystać z magicznych amuletów i różdżek, oraz latać na miotle. Dopiero późniejsi autorzy (którzy zdumiewająco szybko podchwycili pomysł) zaczęli podchodzić do tej postaci jak do pełnej czarownicy. Podchwycenie tej postaci i jej popularność nie jest niczym dziwnym.

Oto silna i zdecydowana antagonistka, nie będąca zła dla samego zła, ale mająca własny cel, dysponująca sporymi możliwościami. Całkiem nieźle pasuje do Sknerusa, będąc ewenementem; jest jego jedyną przeciwniczką w kanonie (nie licząc Złotki ;). Czasem walczą o dziesięciocentówkę, czasem o jakieś inne magiczne artefakty… Jest dla niego ciągłym zagrożeniem. Przede wszystkim, nie jest logiczna – jest nieprzewidywalna i nieco szalona, nigdy nie wiadomo w jaki sposób zaatakuje. Obraża go i próbuje upokorzyć. Podczas gdy bracia Be niemal nigdy nie dorastają Sknerusowi do pięt, zaś Granit Forsant jest jego przeciwieństwem, Magika używa kompletnie innej skali. To co ważne w Magice to jej melodramatyzm – zastrasza Sknerusa, atakuje znienacka, wygłasza przemowy, w których gardzi innymi.

Magika De Czar

Przeszłość Magiki jest niezbyt jasna. Na 100% wiemy, że jest Włoszką i mieszka na zboczu Wezuwiusza (hm, Włosi ją lubią – patriotyzm lokalny?). Poniższa wersja widzi Magikę jako iluzjonistkę, która dobrała się do źródeł wiedzy magicznej, i zaczęła parać się alchemią i magią. Dlatego też jej zdolnościami nadprzyrodzonymi nie jest magia – a niesamowita nauka, jednak jej „wynalazki” mogą być uznane za magiczne.

Siła k6, Wigor k6, Spryt k10, Duch k8, Zręczność k8

Charyzma +2; Tempo 6, Obrona 4, Wytrzymałość 5

Leczenie k6, Odwaga k4, Pilotowanie k6, Przekonywanie k6, Rzucanie k6, Walka k6, Wiedza (magia) k6, Włamywanie k6, Wypytywanie k6, Wyśmiewanie k8, Zastraszanie k6, Niesamowita nauka k10.

Zawady:

Świr – obsesja na punkcie Szczęśliwej dziesięciocentówki Sknerusa McKwacza, Arogancka, Chojrak, Chciwa.

Wersja, gdzie Magika jest prawdziwą czarodziejką, ma też zawadę z SPC: Pozbawienie mocy (czosnek). Inną odpowiednią zawadą jest Rytuał.

Przewagi: Ładna, Pomysłowy Dobromir, Twardziel, Władca zwierząt (posiada kruka, Edgara). Zdolności nadprzyrodzone: niesamowita nauka.

Moce: (10 PM każda): (oznaczone gwiazdką to te których na pewno używa w komiksach): Latanie (miotła)*, Mowa zwierząt, Odbicie, Oplątanie,  Oszołomienie (bomby dymne), Pocisk, Przerażenie* (gaz), Teleportacja* (znika w kłębach dymu), Władca marionetek* (hipnoza), Wybuch.

3 uwagi do wpisu “Kaczki z kaczogrodu – część piąta – Magika

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s